Film-surskriboj de Senlime (E.G.V.)

Films classés par ordre de sortie
Détails sur la page facebook "film-surtekstoj"

- Intolérance (David Wark Griffith - 1916) - Maltoleremo

- Metropolis (Fritz Lang - 1927) - Metropolo
- La Passion de Jeanne d'Arc (Carl Theodor Dreyer - 1928) - La Pasiono de Johana de Arko
- L'Atalante (Jean Vigo - 1934) - L'Atalante (Le Chaland qui passe) - La Atalanto
- Modern Times (Charlie Chaplin - 1936) - La modernaj Tempoj
- The great Dictator (Charlie Chaplin - 1940) - La granda Diktatoro
- The quiet man (John Ford - 1952) - La trankvila viro
- High Noon (Fred Zinneman - 1952) - La trajno trifoje fajfos
- Ugetsu monogotari (Kenji Mizoguchi - 1953) - La Fabeloj de la luno postpluva
- Lust for Life (Vincente Minnelli - 1956) - La pasia vivo de Vincento Van Gogh
- 2001: A Space Odyssey (Stanley Kubrick - 1968) - 2001: la spaca odiseado
- Un soir... un train (André Delvaux - 1968) - Iun Vesperon... trajno
- Tintin et le temple du soleil (Raymond Leblanc - 1969) - Tinĉjo kaj la Templo de l'Suno

- Ryan's Daughter (David Lean - 1970) - La filino de Rejan
- Summer of '42 (Robert Mulligan - 1971) - Somero el '42

- Aguirre der Zorn Gottes (Werner Herzog - 1972) - Aguirre, la kolero de Dio
- Un Taxi Mauve (Yves Boisset - 1977) - Malva Taksio
- Don Giovanni (Joseph Losey - 1979) - Donĵuano
- Chariots of Fire (Hugh Hudson - 1981) - La Ĉaroj el arda Fajro
- La Guerre du feu (Jean-Jacques Annaud - 1981) - La fajra milito
- La Mission (R. Joffé - 1986) - La misio

- Le Nom de la Rose (Jean-Jacques Annaud - 1986) - La Nomo de la Rozo
- Le Maître de musique (Gérard Corbiau - RTBF, K2 - 1988) - La muzika Majstro
- Dances with Wolves (Kevin Costner - 1990) - Dancas Kun La Lupoj
- The Field (Jim Sheridan - 1990) - La kampo
- Tous les Matins du monde (Alain Corneau - 1991) - Ĉiuj Matenoj de la mondo
- La controverse de Valladolid (Jean-Daniel Verhaeghe - Arte - 1991) - La kontraùdiro Valadolida
- Daens (Stijn Coninx - 1992)
- Sur la route de Madison (Clint Eastwood - 1995) - Sur la vojo al Madison

- Le huitième Jour (Jaco van Dormael - 1996) - La oka Tago
- Brassed off (Mark Herman - 1996) - La Virtuozoj
- Rosetta (Luc kaj Jean-Pierre Dardenne - 1999) - Rozeta
- Captain Corelli (John Madden - 2001) - Kapitano Corelli
- Animatrix (Andy kaj Larry Wachowski - 2003)
- La jeune Fille à la perle (Peter Webber - 2003) - La Junulino kun la perlo
- Der Untergang (Oliver Hirschbiegel - 2004) - La Falo
- La Femme de Gilles (Frédéric Fonteyne - 2004) - La Edzino de Ĵilo
- Le Silence de la Mer (Pierre Faucon, RTBF - 2004) - La Silento de la maro
- Joyeux Noël (Christian Carion - 2005) - Ĝojan Kristnaskon
- Der Ring des Niebelungen (Wagner, RTBF - 2005) - La Ringo de la Nibelungo
- Eldorado (Bouli Lanners - 2008)
- Lemon Tree (Eran Riklis - 2008) - La citronujoj
- Des Hommes et des dieux (Xavier Beauvois - 2010) - Homoj kaj dioj
- Melancholia (Lars von Trier - 2011) - Melankolia
- La Désintégration (Philippe Faucon - 2012) - La Malintegriĝo
- Wakolda (Lucia Puenzo - 2013) - La germana kuracisto
- Timbuktu (Abderrahmane Sissako - 2014)
- Dunkirk (Christopher Nolan - 2017) - Dunkirko
- Darkest Hour (Joe Wright - 2017) - La sombraj horoj

- 1945 (Ferenc Török - 2017) - La justa vojo
- Styx (Wolfgang Fischer - 2019) - Stikso
- Atlantique (Mati Diop - 2019) - Atlantiko
- 1917 (Sam Mendes - 2019) - 1917

Ĉe http://filmoj.net troveblas aliaj esperantlingvaj surskriboj.